Organizing Committee
Chairman:
Karabasov Yuriy – President NUST "MIS&S"
Co-Chairs:
Galkin Mikhail – Deputy General - Director of FSUE "TsNIIchermet them.I.P.Bardina"
Kawalla Rudolf – Head of Department PDSS NUST "MIS&S", Director of the Institute of Metal Forming at TUBergakademie Freiberg
Members of the committee: Andreev V., Ashihmin G., Chekalov V., Chuprov V., Efimov A., Gorbatuk S., Ionov S., Kolikov A., Korotchenko N., Kovshevny V., Panokin N., Prokoshkin S., Romancev B., Sivak B., Travyanov A., Trusov V., Usupov V., Zinoviev A.
Secretariat:
Ltd. "Intellectual resources" (RUSMET)
Argunova Elena
Tel./Fax: +7 495 980-06-08, 989-26-74; Web-site: http://omd.rusmet.ru; e-mail: steel@rusmet.ru
NUST "MISiS"
Vachiyan Kristina, Novozhilov Ilya, Sokolov Pavel
Tel./Fax: +7 495 638-46-56, 955-01-27; e-mail: pdss@misis.ru
TsNIIchermet them. I.P.Bardina
Bokareva Julia, Mordvinova Maria
Tel.: +7 495 777-93-12; e-mail: omv2@chermet.net
International Scientific Committee
Co-Chairs:
Chernikova Alevtina – Rector NUST "MISiS"
Kosyrev Konstantin – Director General of FSUE "TsNIIchermet them. I.P.Bardina"
Members of the Committee:
Austria
Buchmayr B. (Leoben) | Kozeschnik E. (Vienna) |
Canada
Brailovskij V. (Montreal) |
CzechRepublic
Kliber I. (Ostrava) |
Finland
Karjalainen P. (Oulu) |
Germany
Bleck W. (Aachen) | Borovikov A. (Berlin) | |
Brosius A. (Dresden) | Drossel W. (Chemnitz) | |
Hirt G. (Aachen) | Kopp R. (Aachen) | |
Neugebauer R. (Munich) | Palkowski H. (Clausthal) | |
Tekkaya E. (Dortmund) |
Great Britain
Bhadeshia H. (Cambridge) | Farrugia D. (London) |
Kazakhstan
Lezhnev S. (Temirtau) | Machekov S. (Alma-Ata) | |
Nayzabekov A. (Rudnii) |
Netherlands
Van der Zwaag S. (Delft) |
Poland
Dyja H. (Czestochowa) | Hadasik E. (Katowice) | |
Kawalek A. (Czestochowa) | Pietrzyk M. (Krakow) |
Russia
Bogatov A. (Ekaterinburg) | Burhanov G. (Moscow) | |
Chasnikov A. (Kirov) | Chichenev N. (Moscow) | |
Dub A. (Moscow) | Dukmasov V. (Chelyabinsk) | |
Filonov M. (Moscow) | Garber E. (Cherepovec) | |
Glezer A. (Moscow) | Gugis N. (Moscow) | |
Gun G. (Magnitogorsk) | Kabalov E. (Moscow) | |
Kaputkina L. (Moscow) | Kobelev O. (Moscow) | |
Kolesnikov A. (Moscow) | Muhin Yu. (Lipeck) | |
Osadchiy V. (Moscow) | Raykov Yu. (Moscow) | |
Romanov A. (Moscow) | Rudskoy A. (St Petersburg) | |
Salganik V. (Magnitogorsk) | Shatalov R. (Moscow) | |
Shelest A. (Moscow) | Sherkunov V. (Chelyabinsk) | |
Skorohodov V. (Lipeck) | Valiev R. (Ufa) | |
Volodin A. (Ryazan') | Zhidakov A. (Moscow) |
Switzerland
Urlau U. (Emenbrücke) |
Ukraine
Chigirinsky V. (Zaporozhye) | Golovko A. (Dnepropetrovsk) | |
Mazur V. (Kiev) | ||
Minaev A. (Donetsk) |